Haber

Çıplak ‘Amok koşucusu’ gözaltına alındı

Endonezya’daki tatil köyünden çıplak koşmaya başlayan Avustralyalı Bodhi Mani Risby-Jones gözaltına alındı. Bir balıkçıyı koşarken darp etmekle suçlanan Risby-Jones, 5 yıla kadar hapisle yargılanacak.

İngiltere’nin The Guardian gazetesinden Natasha May’in haberine göre, 27 Nisan Perşembe günü Sumata açıklarındaki Simeulue adasında sarhoşken yaşadığı iddia edilen olayla ilgili açıklama yapan 23 yaşındaki Risby-Jones, o sırada zaman “kendinde değildi” ve “neredeyse bir iblis tarafından ele geçirilmiş gibi geliyor”. söylenmiş.

‘YERLİ HALK TURİSTE DÖNÜŞÜP TATİL KÖYÜNÜ YAKMAYA BAŞLADI’

İddiaya göre, Moon Beach Resort’tan herhangi bir kıyafet almadan ayrılan 23 yaşındaki Avustralyalı, daha sonra köyün ana yolunda insanları kovalamaya ve çarpmaya başladı. Polisten yapılan açıklamaya göre, gece saat 01.00 sıralarında Lantik köyünden bir balıkçıyı darp eden Risby-Jones, balıkçıyı ağır şekilde yaraladı. Balıkçının topuğundaki yaraya 50’den fazla dikiş atıldığı ve vücudunda kırıklar olduğu paylaşıldı.

Risby-Jones’un kaldığı tesisten ayrılırken yoluna çıkan bir güvenlik görevlisini de yaraladığı iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan polis, turistlerin durumuna sinirlenen yöre halkının tatil köyünü ateşe vermeye çalıştığını söyledi.

‘ÜLKENİN EN MUHAFAZAATLİ BÖLGESİ’

Bodhi Mani Risby-Jones, “Pek iyi bir duygu değildi. Kendimde değildim. Normalde çok iyi bir adamım” dedi. Risby-Jones, olaydan önce sadece küçük bir bardak votka içtiğini, önceki gün güneş çarpması geçirdiğini ve olay sırasında iç çamaşırı giydiğini söyledi.

Öte yandan olayın yaşandığı bölge hakkında açıklama yapan Endonezya Hukuk Profesörü Tim Lindsey, olayın yaşandığı Aceh eyaletinin Endonezya’nın en muhafazakar eyaleti olduğunu ve olayın yaşandığı tek eyaletin bu olduğunu belirtti. şeriat hukuku, ülkenin ulusal ceza hukukuna paralel olarak bağımsız bir hukuk kaynağı olarak uygulanabilir. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu