Ekonomi

Öğrencilere yönelik telefon ve bilgisayar desteğinin detayları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Sağlanmasına İlişkin Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre bakanlık, öğrencilere cep telefonu satış bedelinin yüzde 44,44’ünü, bilgisayar cihazının ise yüzde 16,66’sını destek olarak verecek.

Başvurular nasıl yapılacak?

Öğrenciler bilgisayar, cep telefonu ve internet desteğinden yararlanmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı bilgi sistemi üzerinden başvuru yapacak.

Öğrenciler bu hizmetten yalnızca bir kez yararlanabilecektir.

Kimler başvurabilir?

Bildirimde uygulama kuralları da yer aldı. Satın alma tarihi itibariyle 26 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Ayrıca teknolojik cihaz desteğine başvuru şartlarından biri de bilgisayar veya cep telefonu cihazının vergiler dahil son satış fiyatının 9 bin 500 liradan az olması.

Cihaz faturasının TC kimlik numarası dahil olmak üzere öğrenci adına düzenlenmesi, banka IBAN numarası ve telefon limitinin öğrenciye ait olması gibi koşullar da bulunmaktadır.

İnternet desteği sağlanacak

İnternet desteği biraz sınırlı olacaktır. İki ay boyunca ücretsiz olacak olup aylık 10 GB, yıllık 120 GB olarak verilecektir.

Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilemez.

Öğrencinin numarasının başka bir taşınabilir şebeke operatörüne aktarılması halinde söz konusu destek sonlandırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu