Haber

Resmi Gazete’de Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlar için 10 bin 24 ekip oluşturuldu.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro Alınmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında 1 adet Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı, 3 adet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Başkan Yardımcısı ve 1000 polis, 9000 polis, 1 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre şube Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatına bağlanacak. Toplu Konut İşletmesi Başkanlığı merkez teşkilatı için müdür, 3 daire başkanı ve 16 şube müdürü ekibi oluşturulmuştur.

“Cumhurbaşkanlığının Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Teşkilatına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 282’nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Kütüphaneye yiyecek ve içecek gibi ikramlarda bulunmak” ibaresinden sonra “uygulamak” ibaresi yer aldı. Bakanlıkça uygun görülen kütüphanelerdeki kullanıcılar için ‘ ibaresi eklendi.

yayladagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu