Ekonomi

Nexstar, Sook’un görev süresinden sonra CEO ve başkan rollerini ayıracak

IRVING, Teksas – Nexstar Media Group, Inc. (NASDAQ:NXST) kurumsal yönetim yapısında önemli bir değişiklik yaparak Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevlerinin birbirinden ayrılacağını duyurdu. Bu politika değişikliği şirketin Kurucusu, Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Perry Sook’un ayrılmasının ardından yürürlüğe girecek.

Şirketin yönetim kurulu, bu değişikliğin Nexstar’a ve hissedarlarına fayda sağlayacağına ve yönetim kurulu gözetimi ile şirketin üst yönetimi arasında açık bir ayrım yapılmasına olanak sağlayacağına inanıyor. Yeni politika, sorunsuz bir geçiş sağlamak ve nitelikli bireylerin gelecekte her iki kapasitede de liderlik edebilmesini sağlamak için tasarlandı.

1996 yılında Nexstar’ı kuran Perry Sook, kuruluşundan bu yana CEO olarak görev yapıyor. Onun liderliği altında Nexstar, kendisini Amerika’nın önde gelen çeşitli medya şirketi ve en büyük yerel yayın grubu olarak konumlandırarak dönüştürücü bir büyüme yaşadı. Sook, 30 Eylül 2023 itibarıyla şirketin tedavüldeki hisselerinin yaklaşık %4,6’sına sahip olarak şirketin üçüncü en büyük hissedarıdır. Sook’un Nexstar ile mevcut iş sözleşmesi 31 Mart 2026’ya kadar devam etmektedir.

Bu duyuru, Nexstar’ın 30 Eylül 2023’te sona eren on iki aylık dönem için 5 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini açıklamasının ardından geldi. Şirket, dünya genelinde yıllık 300.000 saatten fazla program dahil olmak üzere yerel ve ulusal haber, spor ve eğlence içeriği üretip dağıtıyor. televizyon ve dijital platformları.

Bu yazıdaki bilgiler Nexstar Media Group, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-aziziye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu